Login

Zelená

Zelená třída

Chodím, hledám, co mám znát,

pojďte děti ukázat.

Do všech koutů zajděte

co je zelené najděte…

Zelenou třídu navštěvuje 27 dětí ve věku 3-6 let. Chodí k nám samí veselí a hraví kluci a holky. Občas se některým nechce od maminky, ale stačí zamávat z okna a už je vše dobré. Společně si hrajeme, objevujeme nové věci, experimentujeme, pomáháme si, učíme se spoustu nového a vytváříme si pravidla, která se učíme dodržovat.

Ráno, než se všichni sejdeme, si hrajeme v koutcích třídy či vytváříme nějaký výrobky. V 8:30 děti mají svačinu. V 9 hodin se všichni jdeme pozdravit do ranního kruhu. Přivítáme se básničkou nebo písničkou, povíme si jaký je dnes den, jaké je venku počasí. Někdy si pošleme emoční smajlíky a říkáme si, jak se cítíme, anebo si třeba pošleme míč a odpovíme na otázku, na kterou se nás paní učitelka zeptá. Každý den trénujeme artikulační cvičení a zpíváme alespoň jednu písničku. Poté děti paní učitelka seznámí s tématem, které nás čeká podle týdenního plánu (cvičení, pohybová hra, pohádka, písničky,předmatematické dovednosti, hudební činnosti a další) Takto trávíme dopoledne u nás ve školce. Pokud nemáme zrovna kino, divadlo a výlet, nebo nevymyslíme společně jiný plán.

Potom odcházíme ven, moc se těšíme, a to za každého počasí. Venku běháme, hrajeme hry, nebo jdeme na procházku. Nejraději si chodíme hrát na zahradu mateřské školy. Z venku rychle na oběd, vyčistit zoubky a honem do postýlek.  Předškoláci odcházejí do klubu předškoláků. Po spinkání rychle na svačinku, a pak si zase můžeme společně hrát.

Celý den si v Zelené třídě užíváme a těšíme se, co nás v naší školce čeká nového. Někdy se nám odpoledne vůbec nechce domů. A když zrovna nemáme svůj den a stýská se nám, vždy nám to tak rychle uteče, že za chvilku jsou tu pro nás maminky a tatínkové.


NOVINKY MŠ BERUŠKA

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde

DŮLEŽITÉ AKTUALITY MŠ BERUŠKA

www.skolka.tsviny.cz
HOME MŠ Trhové Sviny
DOMŮ
Mateřská škola Čtyřlístek
Mateřská škola Beruška

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign